Zrcadlo či maketa časopisu

Zrcadlo či maketa časopisu

Proč a jak zrcadlo pro firemní časopis použít?

10.6.2019  Libi Říhová   2 minuty čtení

Zrcadlo časopisu nebo jinak maketa, je užitečná šablona, která vám pomůže udržet si přehled nad celým procesem tvorby firemního časopisu. Pro tvůrce časopisu je zrcadlo jedna z nenahraditelných pomůcek, přečtěte si proč.

Jak práce se zrcadlem funguje?

Zrcadlo funguje na velmi jednoduchém principu. Editor či redaktor předá grafikovi šablonu, kde jsou na jednom místě vidět všechny stránky časopisu a kde jsou zaznačené také všechny rubriky. Grafik má tak přehled, kde jednotlivé rubriky začínají a končí, a hotové stránky si může odškrtávat.

Udržuje přehled nad tím, co děláte

Přijde vám zbytečné takové rozvržení vůbec dělat? Ano, časopis lze připravovat i stránku po stránce, bez jakéhokoliv předchozího rozvržení. Tento způsob je ale neefektivní, takže i dražší. Když není hned od začátku jasná kostra časopisu ani jeho rubrik, velké množství obsahu se tvoří zbytečně. Nepřidělávejte sobě ani kolegům práci.

Když použijete zrcadlo, je na časopis radost pohledět

Když se naučíte zrcadlo používat efektivně, bude časopis mezi ostatními na první pohled hezčí. A nejen na titulce, ale na každé jedné stránce. Díky správnému rozvržení totiž můžete vhodně střídat lehký i těžký, obrazový i textový materiál tak, aby vhodně ladil a ani jeden z nich nepřebíjel ostatní části časopisu. Díky vhodnému rozvržení časopisu udržíte pozornost čtenáře po celou dobu a na všech stránkách. Co je víc?

Ztrácíte se v tom a potřebujete s firemním časopisem pomoct? Ozvěte se nám.


Zrcadlo či maketa časopisu
Libi Říhová
SEO editorka. Text umí vytunit tak, že z něj sednou na pozadí lidi i počítače.
Zaujal vás tento článek?

Máme v zásobě i další

Tak zase příště

Napište nám.

Toto pole ponechte prázdné
max. 16 MB
Vyplňte prosím všechna pole formuláře.
Děkujeme, Váš vzkaz byl odeslán a odpovíme co nejdříve.